به سایت ایران پود خوش آمدید.

آدرس:

اصفهان بازار بزرگ سرای عتیقه فروش ها

تلفن تماس:

09131130224

پشتیبانی

09130858100

فروش پارچه اسپان باند برای ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی

فروش پارچه اسپان باند برای ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی

پارچه اسپان باند برای ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی از فروش خوبی برخوردار است. در این مرکز فروش می توانید این محصول را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در تنوع زیاد به صورت مستقیم تهیه کنید. دریافت مشاوره

مشاوره رایگان: تهران نیما محمد نژاد: ۰۹۱۳۸۹۷۶۳۸۱ – شهرستان ها: ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰

کاربردهای اسپان باند را می دانید؟

پارچه های اسپان باند یکی از منسوجات پرکاربرد در بین تنوع بالای پارچه می باشد.

در روند تولید پارچه های اسپان باند به هیچ عنوان از الیاف تار و پود مانند تولید پارچه های سنتی استفاده نمی شود بلکه با استفاده از الیاف فیلامنت تحت فشار و پرس توسط دستگاه های مخصوص تولید می شود.

معمولاً در روند تولید این پارچه ها از الیاف طبیعی استفاده نمی شود بلکه از الیاف بازیافتی و پلیمرهای پتروشیمی ها استفاده می کنند.

تنوع زیادی که در پارچه های اسپان وجود دارد موجب شده تا از این پارچه در موارد و صنایع مختلفی استفاده کرد.

همه گیری پارچه های اسپان به گونه‌ ای است که به هیچ عنوان نمی‌ توان این پارچه ها را حذف و یا جایگزین برای آنها پیدا کرد.

شاید شما هم جزء افرادی باشید که به تازگی با این پارچه ها آشنا شده اید و از تمامی کاربردهای آن اطلاع ندارید.

در این مقاله قصد داریم تمامی کاربرد های پارچه اسپان باند را بیان کنیم تا پی اهمیت حضور این پارچه در زندگی روزمره مردم ببریم.

برخی از موارد کاربردهای پارچه اسپان باند عبارتند از:

 •  صنعت پزشکی: بیشترین موردی که می‌ توان از آن نام برد و برای همه افراد ملموس و در دسترس می باشد استفاده از این پارچه در صنعت پزشکی بیمارستانها،درمانگاه ها می باشد که از آن برای تولید لباس بیمار، زیرانداز و روانداز، ماسک، گان و شان جراحی، روکش کفش و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود.
 • صنعت کشاورزی: در این صنعت برای بسته بندی کود و همچنین محصولات کشاورزی مانند: مرکبات و برای پوشش گلخانه ها و یا جلوگیری از مصرف زیاد آب و همچنین در جلوگیری از سرمازدگی زمین پس از آبیاری در فصول سرد سال و در زمینه پرورش قارچ نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 • صنعت راه و ساختمان: برای تولید دیوارهای کاذب در قالب بندی همچنین برای تثبیت خاک در راه سازی و به عنوان روکش در ساختمان های نیمه ساز و در بخش هایی از دکوراسیون های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در صنعت اتومبیل سازی: از پارچه اسپان در صداگیری و عایق و همچنین کشیدن خطوط رنگی و در تزئینات داخلی خودروها برای دوخت کاور و چادر استفاده می شود.
 • صنعت فیلتر سازی برای تولید انواع فیلترهای صنعتی مانند دستگاه های نوشابه سازی، فیلتر شیر ‌دوش همچنین فیلترهای ماشین آلات مختلف و فیلتر دستگاه تصفیه آب نیز از این پارچه استفاده می شود
 • در صنعت بسته بندی در بسته بندی انواع مواد غذایی مانند میوه برنج حبوبات چای و همچنین بسته بندی لباس و پوشاک کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرد
 • در صنعت تولید کاور برای دوخت کاور کت و شلوار کاور لباس های مجلسی و همچنین کاور روکش لوازم خانگی لوازم برقی و الکترونیکی و کامپیوتر و کتاب نیز از آن استفاده می کنند
 • در صنایع گردشگری برای تولید انواع ملحفه روانداز و زیرانداز کفشهای یکبار مصرف و روکش کفش و کلاه در هتل ها رستوران ها و تورهای تفریحی از این پارچه استفاده می شود 
 • در صنایع متفرقه در بسیاری از صنایع از جمله تراشکاری قابسازی صنایع تولید چادر های صنعتی و همچنین تولید کیسه جاروبرقی و تولید چای کیس های تا صنایع نظامی به کار می رود

با بررسی موارد مصرف این پارچه پی می بریم که باید این محصول در تنوع بالایی تولید شود تا بتواند جوابگوی نیاز تمامی صنایع مختلف باشد.

پارچه اسپان باند برای ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی

مصرفی ترین عرض ها و گرماژهای پارچه اسپان باند

پارچه های اسپان باند از لحاظ عرض و گرماژ در تنوع بسیار زیادی تولید می‌ شود که هر کدام برای استفاده در مصرف خاصی به کار می رود.

پارچه های اسپان در کارخانجات تولید آن در عرضهای ۱۰۰ تا ۱۲۰، ۱۶۰ و تا ۴۰۰ سانتیمتر نیز به صورت سفارشی تولید می شود که از هر کدام آنها برای موارد خاصی استفاده می کنند.

پرکاربردترین عرض پارچه های اسپان باند عرض ۱۶۰ سانتی متر آن است که از آن برای تولید انواع مختلف لباس و حتی تولید ماست نیز استفاده می شود.

همچنین پارچه های اسپان در گرماژهای متنوعی از گرماژ ۱۰ تا ۴۰۰ گرم تولید می شود که در این میان پرمصرفترین نوع آن گرماژ ۳۰، ۴۰، تا ۹۰ گرم است که در منسوجات بهداشتی مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

پس بررسی منسوجات مورد استفاده در بیمارستانها پی می بریم که بیشترین موارد استفاده از پارچه اسپان برای تولید ماسک، گان جراحی و همچنین ملحفه بیمارستانی می باشد که مطابق با این موارد گرماژ پارچه ها انتخاب می شود. 

کارخانه تولید انواع پارچه اسپان باند تک و چند لایه

کارخانه تولید انواع پارچه اسپان باند این محصول را به صورت تک لایه و چند لایه تولید می‌ کند تا مناسب برای تمامی موارد استفاده آن قرار بگیرد.

در کارخانه تولیدی از پلیمرهای مختلفی برای تولید این پارچه ها استفاده می شود که هر پلیمر می‌ تواند خصوصیات و ویژگی خاصی را به این پارچه بدهد.

برخی از مهم ترین و پرکاربردترین پلیمرهایی که در روند تولید پارچه های یکبار مصرف اسپان باند مورد استفاده قرار می‌ گیرند عبارتند از:

 • اسپان باند پلی استر: پارچه های تولید شده از این پلیمر در دسته منسوجات گران قیمت قرار می گیرد زیرا این مواد قابلیت بازیافت دوباره را ندارد.
 • اسپان باند پلی اتیلن: جزء ابتدایی ترین پلیمرهای مورد استفاده در تولید این پارچه محسوب می ‌شود و خصوصیات این پلیمر در طی زمان بهبود پیدا کرده است.
 • اسپان باند پلی پروپیلن: جزء موارد پر مصرف در صنعت پزشکی است که به آن پارچه های pp نیز گفته می شود، قابلیت بازیافت این پلیمر جز مشخصه های خوب آن قرار می گیرد.
 • اسپان باند پلی اورتان: این پلیمر در سالهای اخیر استفاده می‌ شود که تولید کنندگان آن بر این باورند پارچه های تولید شده از این پلیمر به قدری کیفیت بالایی  دارند که مناسب برای مصارف پوشاک نیز می باشند.

در کارخانجات تولیدی این نوع پارچه ها را به صورت چند لایه از یک تا سه لایه بیشتر تولید می کنند.

اما امکان تولید این پارچه ها به صورت چهار لایه و پنج لایه نیز وجود دارد.

 در موارد خاصی که لازم است تا از نفوذ باکتری و انواع میکروبها به صورت صد درصد جلوگیری شود از تعداد لایه های بالاتر استفاده می کنند.

معمولاً تعداد لایه ها را با علامت S درکنار پارچه مشخص می‌ کنند که هرچه تعداد لایه بیشتر شود بر استحکام و نفوذناپذیری پارچه نیز افزوده می گردد.

پارچه اسپان باند برای ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی

پارچه اسپان باند برای ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی

منسوجات بیمارستانی و به خصوص ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی را می توان جزء مهمترین پارچه های اسپان باند در بازار معرفی کرد.

در بیمارستانها و دندانپزشکی ها لازم است تا از ملحفه های یکبار مصرف و ضد آب استفاده شود تا از انتشار بیماری به افراد دیگر جلوگیری شود.

همچنین استفاده از منسوجات یکبار مصرف موجب صرفه جویی زیادی در زمینه مواد شوینده، آب و نیروی کارگر می گردد.

مناسب ترین گرماژ برای پارچه ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد گرماژ ۱۷ تا ۳۸ می باشد که موارد استفاده آن مختلف است.

همچنین دو رنگ سفید و آبی جزء پر کاربرد ترین رنگها به‌عنوان ملحفه و زیرانداز مورد استفاده قرار می گیرد.

در محیط های پزشکی به دلیل وجود عفونت و خون بهتر است تا پارچه های اسپان باند را به صورت رولی تهیه کنند تا به راحتی بتوانند برای هر فرد به صورت مجزا از این محصول استفاده نمایند.

همچنین بنابر موارد استفاده از پارچه اسپان باند به عنوان ملحفه، زیرانداز و یا استفاده بر روی تختهای معاینه این پارچه ها در عرضهای مختلفی از ۵۰ تا ۱۲۰ وجود دارد.

مشخصات فنی و ویژگی های خاصی که پارچه های اسپان باند دارند موجب شده تا در موارد مختلفی به خصوص برای ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی از آنها استفاده شود.

در اینجا به برخی از مشخصات و ویژگی هایی که پارچه اسپان باند دارد اشاره می کنیم از جمله:

 • این پارچه ها در دو نوع آب گریز و آب دوست تولید می شود که مطابق با نیاز می‌ توان از این پارچه استفاده کرد.
 • کاملاً آنتی باکتریال است و به راحتی دچار بوی بد نمی شود.
 • آنتی‌ یو وی و در برابر اشعه خورشید مقاومت خوبی دارد.
 • در عین سبکی از استحکام و مقاومت کششی بالایی برخوردار می باشد.
 • در دسته منسوجات نرم و لطیف قرار می گیرد.
 • تنوع بالایی از لحاظ گرماژ و رنگ بندی در این پارچه وجود دارد.
 • این پارچه ها کاملا بدون پرز هستند و در حین مصرف گوله گوله نمی ‌شوند.

از کجا بهترین پارچه اسپان باند پزشکی بخرم؟

در حال حاضر موارد استفاده از پارچه های اسپان باند پزشکی بسیار زیاد شده است زیرا شرایط روز جامعه ایجاب  می کند تا این پارچه ها را جایگزین منسوجات سنتی تار و پودی کنند.

اگر شما هم به دنبال تهیه پارچه اسپان باند پزشکی هستید حتما برایتان این دغدغه به وجود می آید که از کجا بهترین پارچه اسپان باند پزشکی بخرم؟

برای یافتن پاسخ این سوال باید گفت که چند فاکتور مهم وجود دارد که با بررسی و توجه به آنها می توانید پارچه اسپان باند پزشکی را با بهترین کیفیت بخرید.

فاکتورهای مهمی که در هنگام خرید پارچه اسپان باند پزشکی باید مد نظر قرار بگیرند عبارتند از: 

 • چند لایه بودن پارچه اسپان باند در مصارف مختلف پزشکی اهمیت دارند.
 • آنتی باکتریال بودن این پارچه جزء موارد مهم در مصارف پزشکی می باشد.
 • همچنین آنتی یو وی و ضد اشعه بودن آن نیز جزو عوامل مورد توجه است.
 • قابلیت چاپ داشتن این پارچه نیز در مصارف پزشکی مهم می باشد.
 •  مهم ترین مورد تنوع رنگی این پارچه است که در برخی رنگ های خاص در مصارف پزشکی استفاده بیشتری دارد.

پس از مشخص کردن فاکتور های مهم برای تهیه پارچه اسپان بهتر است تا دقت کنید که این پارچه را از چه مراکزی تهیه می‌ کنید.

انتخاب مرکز خرید حضوری که به صورت مستقیم منسوجات خود را از کارخانجات تهیه می‌ کنند یک راهکار مهم و موثر در زمینه خرید بهترین پارچه اسپان باند پزشکی می باشد.

همچنین می‌توان کارخانجات تولیدی را برای خرید در تناژهای بالا انتخاب کرد. 

لیست قیمت عمده پارچه نبافته اسپان باند

در حال حاضر پارچه های زیادی توسط کارخانه های تولیدی روانه بازار فروش می شوند که هر کدام موارد و مصارف خاصی دارند یکی از پارچه هایی که در حال حاضر بیشترین بازار فروش را دارد پارچه ‌های نبافته اسپان باند می باشد.

زیرا در بسیاری از موارد استفاده از پارچه های اسپان باند از لحاظ اقتصادی به صرفه تر از منسوجات سنتی می باشد.

حال که موارد استفاده از این پارچه بسیار زیاد شده بهتر است از لیست قیمت عمده پارچه نبافته اسپان باند به طور کامل اطلاع پیدا کنید. 

زیرا در صورتی که قصد خرید عمده این پارچه‌ ها را داشته باشید در بازار با تنوع قیمتی مختلفی روبرو می شوید که ممکن است برای خریداران تازه کار بحث گیج کننده ای باشد.

خوب است بدانید که قیمت گذاری پارچه های نبافته با توجه به عوامل مختلفی صورت می‌ گیرد که به شکل مستقیم یا غیر مستقیم بر این پارچه ها تأثیرگذار هستند. 

برخی از عوامل موثر بر نحوه قیمت گذاری پارچه نبافته اسپان باند به صورت عمده در بازار فروش عبارتند از:

 • این پارچه در تنوع عرض بالایی تولید می شود و هرچه عرض آن بیشتر باشد در نتیجه قیمت آن بالاتر می رود.
 • پارچه های اسپان در گرماژ های مختلف تولید می شود که هر چه گرماژ آن بیشتر باشد در نتیجه از الیاف بیشتری در روند تولید استفاده شده است.
 • تعداد لایه های پارچه های اسپان می‌ تواند نقش تاثیرگذاری در قیمت آن ایفا کند. 
 • نحوه خرید پارچه های اسپان نیز به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم می ‌تواند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد.
 • میزان سفارش خرید پارچه نیز جزء عوامل تاثیرگذار در قیمت آن است.
 • کیفیت و قیمت مواد اولیه نیز جز عواملی است که به طور غیرمستقیم می‌تواند بر قیمت این محصول تاثیر داشته باشد.
 • میزان عرضه و تقاضا برای تهیه پارچه های اسپان نیز می‌ تواند در تغییرات قیمتی آن تاثیر بگذارد.
پارچه اسپان باند برای ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی

فروش عمده پارچه اسپان باند از درب کارخانه

استفاده از پارچه های اسپان بسیار زیاد می باشد و تقریباً در تمام صنایع ردپای این پارچه وجود دارد.

هر زمان که مصرف این محصول در جامعه افزایش پیدا کند دست واسطه ها و دلالان در این ماجرا باز شده و موجب افزایش قیمت های بی دلیل می شوند.

بهترین راه برای خرید های مناسب، خرید به صورت مستقیم از تولید کنندگان می باشد.

با توجه به مصارف زیاد پارچه اسپان لازم است تا خرید آگاهانه انجام داد که نتیجه آن  دریافت محصول با کیفیت به همراه قیمت مناسب می باشد.

در صورتی که به  پارچه اسپان باند برای ملحفه بیمارستانی و دندانپزشکی به میزان زیاد نیاز دارید بهتر است تا از فروش عمده پارچه اسپان باند از درب کارخانه استفاده کنید و محصول مورد نظر خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه تهیه نمایید.

این کارخانه به دو صورت حضوری و آنلاین تمامی منسوجات خود را در معرض فروش قرار می‌ دهد در صورتی که امکان مراجعه به درب کارخانه را دارید بهترین راه خرید حضوری از کارخانه می باشد.

اما برای افرادی که امکان طی کردن مسیر و رفتن به کارخانه را ندارند کارخانجات راه بهتری در نظر گرفته اند و عرضه محصولات از طریق سایت های آنلاین در فضای مجازی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش